اکران فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» در ساختمان مرکزی کشتیرانی

فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» از سوی روابط‌عمومی و با همکاری مؤسسه عمار یار در سالن اجتماعات خلیج فارس ساختمان مرکزی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اکران شد.

به گزارش روابط‌عمومی هلدینگ کشتیرانی، فیلم سینمایی«موقعیت مهدی» به منظور یادآوری ایثارگری و جانبازی حماسه آفرینان دفاع مقدس و به پاس گرامیداشت رشادت‌های دریانوردان دریادل در شرایط خاص تأمین نیازهای اساسی کشور، 19 اردیبهشت‌ماه جاری با حضور بیش از 100 نفر از کارکنان گروه کشتیرانی در سالن اجتماعات خلیج فارس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اکران شد.

شایان ذکر است رهبر معظم انقلاب پس از تماشای این فیلم از آن این گونه تمجید نمودند: «فیلم «موقعیت مهدی» عالی بود. پر از نکته‌های دقیق و روایت درست. این فیلم شخصیت شهیدان باکری خصوصاً محور فیلم که «آقامهدی» است را به درستی و با ظرافت، تصویر و روایت کرده است. زاویه‌ی روایت فیلم هم ابتکاری بود؛ خاصّه با محوریت خانه و خانواده.

برخی قسمت‌های فیلم مانند «مواجهه آقامهدی با خانواده بعد از شهادت آقاحمید و برنگشتن پیکر برادر»، «من مهدی باکری نیستم» و یا «روایت شهادت خود آقامهدی باکری» پر از نکته است. البته از این نکات قابل تأمل در فیلم فراوان است؛ شاید بیست نکته‌ی اینگونه وجود دارد. 

 این فیلم از آن فیلم‌هایی است که آدم دوست دارد تا تمام شد، دوباره آن را ببیند. از تمام عواملِ دست‌اندرکارِ ساخت این اثر بسیار خوب، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم، باید تشکر و قدردانی کرد».

گفتنی است فیلم سینمایی موقعیت مهدی به نویسندگی و کارگردانی هادی حجازی فر نخستین بار در 18 بهمن 1400 در چهلمین جشنواره فیلم فجر و در بخش سودای سیمرغ به نمایش درآمد. این فیلم در این مراسم از 14 نامزدی برندۀ پنج جایزه از جمله سیمرغ بلورین بهترین فیلم شد.

موقعیت مهدی روایتگر بخشی از زندگی شهید مهدی باکری در جبهه های جنگ و فراتر از آن است.


1401/02/19

Bookmark and Share   شماره خبر :7006 تعداد بازدید :185

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload