مدیرعامل ارشد گروه: روابط‌عمومی باید تقویت شود و به سوی فرهنگ‌ سازی حرکت کند

مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط‌عمومی کشتیرانی با حضور نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی، معاون سرمایه انسانی و پشتیبانی، مشاور مدیرعامل و مدیر دفتر مرکزی حراست و مدیر دفتر مدیرعامل برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار ما، در این مراسم نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در جمع کارشناسان روابط عمومی طی سخنانی گفت: امروز روابط‌عمومی‌ها به یک رسانه تبدیل شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد رسانه‌های تصویری دیروز با امروز فرق دارد، گفت: امروزه روابط‌عمومی کشتیرانی باید فعالیتش مانند دانشگاه باشد و همانند یک دانشگاه، فرهنگ‌سازی کند.

وی همچنین گفت: اگر یک روابط‌عمومی متناسب با مأموریت‌های سازمانی فعالیت کند، آن وقت می‌توانیم بگوییم آن روابط‌عمومی موفق و پیروز است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روابط‌عمومی کشتیرانی باید به سمت دیجیتالی شدن، حرکت کند تا فعالیتش در اذهان عمومی حک شود، شناسایی مأموریت‌های شرکت را از دیگر وظایف آن  برشمرد.

مدیرعامل کشتیرانی افزود: یکی از مواردی که روابط‌عمومی در عصر جدید باید انجام دهد، استفاده از ابزارهای نوین است.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه همه روزه اخبار شبکه‌رسانی اطلاع‌رسانی مانا را مطالعه می‌کنم، گفت: این نشان می‌دهد که دست‌اندرکاران این رسانه در به روزرسانی این سایت تلاش می‌کنند.

وی افزود: روابط‌عمومی باید یک هسته کوچک ولی پرعمق و دارای نفود بالا باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مأموریت روابط‌عمومی متأثر از مأموریت بنگاه است، تصریح کرد: مأموریت ما در این بنگاه، ملی است. به عبارتی افزایش حقوق مالکانه صاحبان سهام با رعایت منافع همه ذی‌نفعان در بلندمدت باید مد نظر قرار گیرد که منظور از منافع همه ذی‌نفعان، «کارکنان، مدیران، مشتریان و صاحبان سهام» است.

وی یادآور شد: اگر ذی‌نفعان را تقسیم کنیم بحث محیط‌زیست، دولت و اجتماع نیز مطرح است.

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل با اشاره به شرایط کنونی‌ای که به خاطر شیوع ویروس کرونا پیش آمده است، ایجاد آرامش در دریانوردان و کارکنان خشکی و خانواده‌های آنان را از جمله وظایف روابط‌عمومی برشمرد و گفت: اگرچه در این زمینه اقداماتی انجام شده است ولی در این خصوص باید ‌گام‌های بیشتری برداشت.

وی اضافه کرد: در حوزه روابط‌عمومی باید فرهنگ‌سازی کنیم و قدم برداریم. بنابراین باید ساختار روابط‌عمومی متحول شود و تحول در روابط‌عمومی با نگاه فرهنگ‌سازی میسر خواهد بود.

مقام ارشد گروه کشتیرانی با اشاره به تغییر ساختار کشتیرانی و  انتقال تعدادی از کارکنان روابط‌عمومی به شرکت‌های گروه، ایجاد روابط‌عمومی رسانه‌ای را از دیگر وظایف آن عنوان کرد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: توان ما باید در حدی باشد که برای حوزه‌های دیگر جذابیت ایجاد کنیم. به عنوان مثال شبکه اطلاع‌رسانی مانا برای مجموعه بسیار ارزشمند است ولی دایره نفوذ آن باید با کمک سایر حوزها و تمام ارکان عضو گروه، گسترش یابد. یعنی در رویکردهای خود به سهام‌داران، مشتریان، تأمین کنندگان، خانواده‌های کارکنان، محیط‌زیست و دولت توجه داشته باشیم. چرا که اگر فقط هدف، بنگاه و افزایش حقوق مالکانه باشد، حتماً شکست می‌خوریم.

وی در پایان گفت: توقع من از روابط‌عمومی استفاده از ابزارهای دیجیتال در عصر نوین دیجیتال و حرکت در جهت فرهنگ‌سازی است تا  مأموریت‌های سازمانی را بهتر از گذشته و در سطح عالی انجام دهیم.

  گزارش خبرنگار ما حاکی است: در پایان این مراسم با توجه به اتمام مأموریت دکتر رضا براتی، از خدمات و زحمات ایشان در مدت تصدی روابط‌عمومی، تقدیر و سید مجید مطهری به عنوان مسئول جدید روابط‌عمومی معرفی شد.

   


1398/12/25

Bookmark and Share   شماره خبر :5021 تعداد بازدید :556
نویسنده :
میرعلی تیرزاده
تاریخ :
سه شنیه 27 اسفند 1398
نظر :
احتراما،ً بدینوسیله انتصاب شایسته جنابعالی را بعنوان فرمانده بسیج و امور ایثارگران شرکت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و همچنین انتصاب حضرتعالی را بعنوان مدیر دفتر روابط عمومی کشتیرانی ج.ا.ا را صمیمانه تبریک عرض می نمایم.
امید است با استعانت از خداوند متعال و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری و با بهره گیری از امکانات مادی و معنوی در جهت تحقق اهداف تعالی شرکت کشتیرانی و بسیج گام های موثر بردارید.
و من الله التوفیق
همکاران و بسیجیان شرکت گروه کشتیرانی ج.ا.ا

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
عساکره شعبه خرمشهر
تاریخ :
یکشنبه 25 اسفند 1398
نظر :
ضمن تشکر و تقدیر از زحمات جناب آقای دکتر براتی در برگزاری اولین گردهمایی مدیران روابط عمومی شرکتهای تابعه شرکت کشتیرانی در زمان تصدی ایشان و ارج نهادن به جایگاه روابط عمومی ها در کشتیرانی و آرزوی موفقیت و سربلندی برای جناب دکتر در همه عرصه های زندگی .
و تبریک انتصاب جناب آقای مطهری در این منصب ارزشمند و آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان و مجموعه بزرگواران روابط عمومی کشتیرانی

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload