خاطره ای از دوران دانشجویی در کشتی

حمید مشهدی حسین صراف مهندس دوم کشتی رادین است. وی در سال 87 در آزمون سراسری رشته دریانوردی را انتخاب کرد و در مرکز آموزش بوشهر تحصیلات دریایی خود را گذراند.

وی در گفت و گوی با ما گفت: پدرم کاپیتان بازنشسته کشتیرانی است و از دوران کودکی با حرفه دریانوردی آشنا بودم. در واقع از همان دوران کودکی به حرفه دریانوردی علاقه‌مند شدم و با گذشت زمان این علاقه در من بیشتر ‌شد و برای انتخاب این شغل مصمم‌تر ‌شدم.

وی در خصوص تفاوت دریانوردی امروز با گذشته گفت: در گذشته استرس و فشار کاری مانند الان نبود. در حال حاضر سرعت کشتی‌ها و تخلیه و بارگیری خیلی سریع شده است. تعداد کشتی‌ها بیشتر شده و ترافیک در بنادر هم بیشتر شده است.

وی یکی از خاطرات دریایی خود را چنین تعریف کرد: در دوران دانشجویی با کشتی به سمت بلغارستان می‌رفتیم. روز یکشنبه بود. از ما خواسته شد که بر روی عرشه برویم و کار کنیم. تعجب کردیم که چرا باید در روز تعطیل کار کنیم. همان‌طور که بر روی عرشه مشغول کار بودیم بعد از مدتی که سرم را بالا کردم، در اطراف کشتی چند تا  قایق دیدم. من برای یکی از آنان دستم را تکان دادم و آن هم جواب داد. بعد از ساعاتی آن قایق‌ها از اطراف کشتی دور شدند و از ما خواستند که به کابین خود برگردیم. بعد از این ماجرا متوجه شدم که قایق‌ها متعلق به دزدان دریایی بوده و برای اینکه آنان متوجه شوند که حواسمان به کشتی است ما را در آن لحظه به عرشه کشتی برده بودند.

وی در توصیف دریا گفت: آرامشی را که دریا صبح‌ها و یا به هنگام طلوع و غروب خورشید، به انسان منتقل میکند با هیچ چیزی عوض نمی‌کنم.

وی در پایان به دریانوردان جوان توصیه کرد: کار را جدی بگیرند. با دانش کافی به کشتی ملحق شوند و سعی کنند دانش و اطلاعات خود را  به روز کنند.1398/12/27

Bookmark and Share   شماره خبر :5041 تعداد بازدید :396

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload