معاون سرمایه انسانی و پشتیبانی گروه کشتیرانی در جمع خانواده‌های شهدای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: باید فرهنگ چگونه زیستن را از شهدا آموخت و در مسیر زندگی، آن را سرلوحه کار خود قرار داد.

به گزارش روابط‌ عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سعید جبلی که در محفل انس با خانواده‌های معظم شهدای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مشهد مقدس سخن می‌گفت، ضمن ابلاغ سلام مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به محضر این خانواده‌های معزز، با اشاره به اینکه شهدا هدف از زندگی دنیا را به خوبی درک کرده بودند، تصریح کرد: شهدا هدف زندگی که همان رسیدن به کمال انسانی است را، به خوبی فهم نموده و در راه رسیدن به این هدف مقدس، از جان عزیز خود گذشتند و قله‌های رفیع معنویت را فتح کردند.

وی تأکید کرد: شهدا دارای ویژگی‌های خاصی بودند که شایستگی و لیاقت کشته شدن در راه خداوند را پیدا کردند، ما باید این خصایص و ویژگی‌ها را شناسایی و ترویج کنیم. آثار باقی‌مانده از شهدا، باورها و اعتقادات، خلقیات و رفتار و وصیت‌نامه ایشان به عنوان مجموعه‌ای تحت عنوان فرهنگ شهادت دارای ارزش است. این ارزش بدان جهت است که فرد با اعتقادات والا حاضر است جان خود را فدای بقای دین و میهن نماید.

جبلی در ادامه گفت: شهیدان، انسان‌هایی وارسته، خداترس، شجاع و فداکار بودند و اینها ویژگی‌های بارزی است که باید ضمن الگوبرداری، سرلوحه زندگی همه افراد جامعه قرار گیرد و در جهت ساری و جاری نمودن این فرهنگ و تفکر و انتقال آن به نسل امروزی، تلاش شود. 

وی افزود: خانواده معظم شهدا از راویان و مروجان فرهنگ شهادت هستند و تکریم شما عزیزان موجب زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌شود.

شایان ذکر است محفل انس با خانواده‌های شهدای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با حضور معاون سرمایه انسانی و پشتیبانی، مدیر روابط‌عمومی، فرمانده بسیج و نماینده امور ایثارگران گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مهمانسرای کشتیرانی در مشهد مقدس برگزار شد.

گفتنی است در پایان این مراسم نورانی، خانواده‌های معزز شهدا مورد تقدیر قرار گرفتند و هدایایی به رسم یادبود توسط معاون سرمایه انسانی و پشتیبانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به ایشان اهدا گردید.