سومین دوره مراسم بزرگداشت روز جهانی دریانورد در بندر انزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، در این مراسم که با حضور نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه  کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، معاونین، تعدادی از مدیران عامل و دریانوردان استان گیلان به همراه خانواده های آنان سیزدهم و چهاردهم  تیر ماه جاری به میزبانی شرکت تأمین نیروی انسانی خطوط کشتیرانی در بندر انزلی برگزار شد،

محبوبه فکوری مدیر روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی اظهار داشت: خانواده، جایی است که زندگی با عشق آغاز می شود و عشق هرگز تمام نمی شود و ما در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران باور داریم که خانواده، یک منبع الهام بخش از عشق و حمايت و احساس گرمی و لطافت است  و همچنین باور داریم که همسران و فرزندان دریانوردان ناوگان به عنوان عضو خانواده بزرگ گروه کشتیرانی جمهوری اسالمی ایران، پشتیبانی کننده همه ارکان گروه در پیشبرد اهداف سازمانی می باشند.

وی در خصوص اهمیت دریانوردی و جایگاه دریانوردان ناوگان گفت: دنیا بر این باور است که شغل دریانوردی یکی از مشاغل حساس و اثرگذار در اقتصاد و تجارت جهانی است  و ما بر این باوریم که گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ستون فقرات اقتصاد کشور است. 

مدیر روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: اعتقاد داریم خانواده های دریانوردان در کسب افتخارات گروه کشتیرانی طی  سال های مختلف نقش آفرین بوده اند و باور داریم که نقش بی بدیل همسران دریانوردان در پشتیبانی از سرمایه های انسانی ما، فراموش شدنی نیست. 

فکوری با اشاره به خانواده 30 هزار نفری گروه کشتیرانی گفت: این خانواده بزرگ دارای 7000 پرسنل، 3500 دریانورد، بالغ بر 5500 دانش آموز و دانشجو، بالغ بر 1500 کودک 3 تا 6 سال و 2100 فرزند 7 تا 12 سال می باشد. 

وی با اشاره به برنامه های انجام شده برای دریانوردان و خانواده های آنها خاطر نشان کرد: طراحی و اجرای برنامه های هدفمند فرهنگی، آموزشی و سرگرمی با هدف ارج نهادن به جایگاه خانواده و تشریح نگاه سازمانی، برگزاری منظم گردهمایی ها در سطوح مختلف سازمانی و خانوادگی، دسته بندی ذی نفعان کشتیرانی در حوزه خانواده و طراحی برنامه های اختصاصی برای همسران و فرزندان، معرفی افتخارات همسران و فرزندان کارکنان گروه برای ثبت استعدادهای درخشان درون خانواده بزرگ گروه کشتیرانی از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است. 

وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات فرهنگی انجام شده توسط گروه کشتیرانی برای دریانوردان و خانواده آنها  به برگزاری پویش کشتی آبی با شعار هر دریانورد یک خانواده، تهیه و ارسال بسته های تحصیلی ویژه فرزندان دانشجو و دانش آموز همکاران، هماهنگی برای حضور خانواده های دریانوردان در برنامه های تلویزیونی پر مخاطب جهت معرفی شغل دریانوردی همچنین انتشار فصلنامه های کودک نبات و قلک برای فرزندان کارکنان اشاره داشت. 

این گزارش حاکی است: در این مراسم گروه موسیقی دیلمون با اجرای قطعات زیبای ایرانی و محلی گیلان لحظات خوش و شادی را برای دریانوران و خانواده های آنان رقم زدند.

شایان ذکر است اجرای مسابقات خانوادگی با حضور خانواده‌های دریانوردان، قرعه کشی با حضور فرزندان دریانوردان و اهدای هدایا، برپایی ایستگاه نقاشی ويژه فرزندان دریانوردان و تهیه عکس خانوادگی از خانواده های دریانوردان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

گفتنی است در حاشیه این مراسم که برای سومین سال متوالی با حضور دریانوردان استان گیلان و خانواده های آنان برگزار می شود، تعدادی از دریانوردان و خانواده‌های آنان با مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده نمایید.